Bielawa

Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie

MNN1 1 - Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie

Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie co roku świętują Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka przypadający na całym świecie na 10 grudnia. Tym razem młodzież celebrowała X edycję tej imprezy, zorganizowanej pod hasłem „Mam prawo do zdrowia i nie zawaham się go użyć!”

FL5 1 - Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie

Pierwszą część spotkania poprowadził pan Marcin Tyburczy z zaprzyjaźnionej Fundacji Latarnia. Poruszył niezwykle istotne problemy związane ze zdrowiem młodych ludzi: omówił konsekwencje używania substancji psychoaktywnych, papierosów, alkoholu oraz uzależnień behawioralnych. Przedstawił wstrząsającą historię swojej walki o wyjście z nałogu, uświadamiając młodym ludziom jak cienka i niezauważalna jest granica między beztroską przygodą, a koszmarem życia w uzależnieniu. Przygotowany przez pana Marcina występ muzyczny, podczas którego wykonał autorskie piosenki rap, uświetnił całe spotkanie i przykuł uwagę uczniów.

MNN3 - Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w BielawieMuzyki rap i szczerych rozmów nie zabrakło również w drugiej części „Maratonu”. W szkolnej auli gościł bowiem słynny raper Kolah, który przyjechał do ZSiPKZ na zaproszenie Misji Nowa Nadzieja z Bielawy. Kolah w niezwykle otwarty sposób opowiedział młodzieży o szkodliwości substancji uzależniających oraz o trudnościach, z którymi na co dzień mierzą się bliscy osób uzależnionych. Treści „ku przestrodze” dało się usłyszeć w Jego autorskich piosenkach, które wykonał specjalnie dla młodzieży.


Galeria - Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie Bielawa


Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie | Bielawa Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie | Bielawa Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie | Bielawa Maraton profilaktyczny w ZSiPKZ w Bielawie | Bielawa