2
Ale to było rok temu.
Simi skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 2 dni temu
a czy to za pieniądze?
mkacz skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 2 dni temu
Brawo
Anonim skomentował(a) Kolejna wygrana Bielawianki Bielawa0 miesięcy 6 dni temu
Kiedy będzie dostępna lista zakwalifikowanych zespołów
wieslawg40@gmail.com skomentował(a) XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych0 miesięcy 11 dni temu
Kiedy będzie lekcja tolerancji , empatii i szacunku dla ludzi innych wyznań, koloru skóry i narodowosci???
Otto skomentował(a) Lekcja historii, patriotyzmu i tradycji0 miesięcy 12 dni temu
Serio aż takie buractwo?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 14 dni temu
Nie ma na co jechać będzie tam tyle chamstwa i buractwa ze strony gospodarzy jak ostatnio kiedy trener i zawodniczki zostali opluci przez ludzi prezesa wychodząca z szatni .
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet0 miesięcy 15 dni temu
siedziba ap dzierzoniow w moscisku xD
lol skomentował(a) Huczne otwarcie siedziby klubu AP Dzierżoniów0 miesięcy 19 dni temu
artystka z nabrzmiałym ego
Basia skomentował(a) Koronka klockowa – pasja Elżbiety Struzik0 miesięcy 20 dni temu
Jazda
Anonim skomentował(a) Sobota: Meczy wyjazdowy Bielawianki z Górnikiem0 miesięcy 23 dni temu


REKLAMA

Organizacje PP

Laureaci konkursu „NGO – to jest to!” nagrodzeni

NGO Przedsiebiorstwo2017

Podczas sesji Rady Powiatu 24 kwietnia zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą organizację pozarządową w 2017 roku, na lokalnego lidera działającego w organizacji oraz na przedsiębiorcę lub osobę wpierającą III sektor.

W kategorii „Organizacja Pozarządowa 2017” I miejsce zajęło Stowarzyszenie Przyjaciół Dzierżoniowskiego Ekonomika. Nagrodę z rąk starosty Janusza Guzdka i przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Kowala odebrała prezes Grażyna Furgała.

Stowarzyszenie promuje idee wolontariatu oraz zdrowego stylu życia, a w swoją działalność mocno angażuje młodzież. Przy realizacji projektów współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi, dzięki czemu integruje społeczność lokalną. Skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne, które umożliwiają finansowanie wielu przedsięwzięć.

Na wyróżnienie wśród organizacji pozarządowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego zasłużył oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Dzierżoniowie, którego kierownikiem jest Elżbieta Bancerz.

Za „Lokalnego Lidera Organizacji Pozarządowej 2017” została uznana Helena Sendyk – przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, oddział rejonowy w Dzierżoniowie.

Pani Helena organizuje liczne wycieczki krajoznawcze na terenie Polski i za granicą, a także wyjazdy rehabilitacyjne i wycieczki do kina, teatru i opery, z których korzystają członkowie stowarzyszenia. Na realizację projektów skutecznie pozyskuje środki finansowe. Jest wydawcą gazetki związkowej „Dzień Seniora”, przyczyniła się do utworzenia Zespołu Wokalnego „Dzierżoniowskie Wrzosy”.

Wśród zgłoszonych do konkursu członków organizacji pozarządowych, którzy inspirują działania i wykazują się ponadprzeciętną aktywnością, wyróżnione zostały także dwie osoby: Artur Pawlus – prezes Związku Inwalidów Wojennych RP, oddział Dzierżoniów oraz Sławomir Oleksak – strażak i opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ostroszowicach.

W kategorii „Lokalne przedsiębiorstwo wspierające Organizacje Pozarządowe 2017” laureatem została firma Kaufland Polska Markety sp. z o.o., która w Dzierżoniowie pod kierownictwem dyrektora Rafała Krajewskiego od początku swojej działalności wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia realizowane przez III sektor w naszym powiecie.

Natomiast w kategorii „Osoba wspierająca Organizacje Pozarządowe 2017” zwyciężył Paweł Kowalski – pielęgniarz ratownictwa medycznego, który angażuje się wolontariacko w wiele projektów III sektora z obszaru bezpieczeństwa, propagując ratownictwo medyczne wśród mieszkańców powiatu.

Laureaci, dziękując za otrzymane wyróżnienie, podkreślali, że jest ono dla nich ważne, a docenienie ich pracy sprawia, że jeszcze bardziej „chce im się chcieć” pracować dla innych.Organizatorem konkursu był Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Konkurs miał na celu uhonorowanie osób, które aktywnie działają na rzecz społeczności lokalnej lub wspierają tego rodzaju działalność, aby w ten sposób wzmocnić wizerunek organizacji pozarządowych i promować dobre praktyki.

Galeria zdjęć i informacja o laureatach http://www.pow.dzierzoniow.pl/laureaci-konkursu-ngo-to-jest-to-nagrodzeni-2.html


Galeria - Laureaci konkursu „NGO – to jest to!” nagrodzeni Organizacje PP


Laureaci konkursu „NGO – to jest to!” nagrodzeni | Organizacje PP Laureaci konkursu „NGO – to jest to!” nagrodzeni | Organizacje PP Laureaci konkursu „NGO – to jest to!” nagrodzeni | Organizacje PP Laureaci konkursu „NGO – to jest to!” nagrodzeni | Organizacje PP
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl