2
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie14 godzin 14 minut 23 sekund temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie23 godzin 3 minut 29 sekund temu
Żenada jak potraktowali kibiców!!! Najpierw plakaty porozwieszane po całym mieście informujące o meczu, a później jakieś dziwne zakazy. Policji było tyle że mogliby na pewno zabezpieczyć nie jeden mecz na szczycie w ekstraklasie, a nie byli w stanie zabezpieczyć meczu czwartoligowego. Szok!! Mało tego, na miejscu zjawiła się pani która dowodzila tym całym zamieszaniem i zgodziła się na wpuszczanie 10 osób które miały być w formie ochrony ( dostali kamizelki) , szkoda tylko że wśród tycz dziesięciu osób były to osoby z Wałbrzycha. Ciekawe w jaki sposób nowy prezes zrekompensuje to kibica.
Kibic skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie23 godzin 11 minut 0 sekund temu
Ciekawe czy zrobi druzyne Bielawianki czy dalej bedzie to zaplecze Lechii
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Dobry wybór !
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Wreszcie nie ma sztuki Czesia !!! Mimo że jest Hałka nic się nie zmienia. Dalej będą rządzić te same osoby z drugiej linii ...POWODZENIA
kibic skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
wyjebcie tego Markowskiego
Kibic Bielawy skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Czas pokaże czy to dobry wybór.
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 4 dni temu
Oby na plus dla Bielawianki
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 4 dni temu
Ach ta nasza dzierżoniowska młodzież
Klo skomentował(a) 107. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie – 10.03.2019.0 miesięcy 12 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Bielawa

Jubileusz Piętnastolecia Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie

Jubileusz Piętnastolecia Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie Bielawa Edukacja Powiat Dzierżoniowski

Jubileusz Piętnastolecia Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie”

Rzemiosło- to produkt wykonany ręcznie za pomocą dostępnych wszystkim elementów, połączonych jednak dzięki pewnemu artyzmowi: to coś niesztancowego. O tyle sztuka jest rzemiosłem, o ile rzemiosło jest sztuką”.

Piotr Kuncewicz

Motto to stanowiło myśl przewodnią uroczystości jubileuszowych piętnastolecia działalności Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie. Gala jubileuszowa z tej okazji odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie 19 października 2018 r.

Uroczystość naszą obecnością uświetnili: Julian Golak Wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego, Artur Kniejski Wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu, Piotr Łyżwa Burmistrz Miasta Bielawa, Janusz Szpot Wójt Gminy Łagiewniki, Leszek Stróżyk Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielawy wraz z radnymi Jarosławem Florczakiem, Tomaszem Jazowskim i Krzysztofem Możejko, dyrektor MZPO Ewą Kowalik, Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie z Kazimierzem Rachowieckim Starszym Cechu, Markiem Strzeleckim Podstarszym Cechu oraz członkami – Barbarą Buczek, Andrzejem Jaworskim i Jakubem Błaszczykiem. Obecne również były: współzałożycielka Szkoły Danuta Obacz oraz obecna Dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka. Wśród gości nie zabrakło Honorowych Członków Cechu i Przyjaciół Szkoły, przedstawicieli instytucji powiatowych i miejskich, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, pracodawców, w tym mistrzów szkolących uczniów, pracowników Szkoły i Cechu, nauczycieli obecnie pracujących i byłych oraz uczniów i absolwentów.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych na scenę i odśpiewaniu hymnu narodowego, okolicznościowe przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły Katarzyna Walczyk. W swoim wystąpieniu przedstawiła zarys historii szkoły podkreślając fakt, że wartością nadrzędną szkoły zawodowej jest dbałość o wykształcenie wysokiej klasy specjalistów, którzy będą umieli łączyć trwałe wartości uniwersalne, wywodzące się z poszanowania tradycji cechowych i zawodowych, z umiejętnościami wynikającymi z nowoczesnych technik  i technologii. Absolwent współczesnej szkoły musi umieć łączyć umiejętności zawodowe z kompetencjami personalnymi tak, aby jak najlepiej odnaleźć się na polskim i europejskim rynku pracy.

Po wystąpieniu dyrektor szkoły głos zabrał Julian Golak Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Powiedział o swoim przywiązaniu do naszej szkoły oraz podkreślił fakt długoletniej współpracy z nami. Następnie głos zabrała Alicja Kossowska pełniąca funkcję dyrektora przez ostatnie dwa lata. W swoim wystąpieniu złożyła gratulacje wszystkim pracownikom szkoły i Cechu z okazji jubileuszu. Odwołała się do autorytetu Profesora Tadeusza Kotarbińskiego, zdaniem którego tworzenie historii to długotrwały proces ,w którym na każdym jego etapie uczestniczą ludzie i poprzez każde działanie wpływają na ostateczny kształt rzeczywistości, w tym rzeczywistości szkolnej. Warto korzystać ze zdobyczy poprzedników i na fundamentach przez nich wzniesionych rozwijać i doskonalić ich dokonania. Życzyła również, aby w dalszym procesie współtworzenia dobrego wizerunku szkoły i jej rozwoju udawało się osiągać jak najlepsze efekty.

Ceremoniał uroczystego pasowania szablą Jana Kilińskiego absolwentów szkoły na czeladnika i mistrza w różnych zawodach na trwałe wpisał się w tradycje szkoły i w symboliczny sposób został zaprezentowany w czasie uroczystej gali jubileuszowej. Aktu pasowania Rafała Paluszka– absolwenta naszej szkoły na mistrza w zawodzie elektryk– dokonał Zarząd Cechu w składzie: Kazimierz Rachowiecki, Wiesław Bełz oraz Barbara Buczek.

W dalszej części uroczystości uhonorowano odznaczeniami zasłużonych nauczycieli i pracodawców.  Honorową Złotą Odznakę „Za szkolenie uczniów w rzemiośle” otrzymała Alicja Kossowska, Honorową Srebrną Odznakę „Za szkolenie uczniów w rzemiośle” otrzymali:

Jakub Błaszczyk, Jan Kanteluk, Tomasz Orasiński, Halina Trzeciak ora Piotr Trzeciak. Odznaczenie Honorowy „Kordzik Izby Rzemieślniczej w Opolu” za wybitne zasługi dla rzemiosła otrzymali: Katarzyna Wierzbicka, Wiesław Bełz i Marek Strzelecki.

Odznaczenia wręczali Wiceprezesi Zarządu Izby Rzemieślniczej w Opolu –Artur Kniejski i Kazimierz Rachowiecki.

Szczególne podziękowania wraz ze statuetką otrzymali ci pracownicy szkoły, którzy swoją wieloletnią pracą zapisali się na kartach jej historii, natomiast okolicznościowe podziękowania otrzymali wszyscy obecni na uroczystości dotychczasowi i aktualnie zatrudnieni pracownicy szkoły oraz mistrzowie szkolący uczniów.

Honorowe Odznaczenie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie – „Przyjaciel Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych” otrzymali:

Julian Golak Wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego, Artur Kniejski Wiceprezes Zarządu Izby Rzemieślniczej w Opolu, Leszek Stróżyk Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielawy, Jarosław Florczak Radny Rady Miejskiej Bielawy, komendantki Hufców Pracy w Dzierżoniowie i w Bielawie.

Podziękowania wręczali Członkowie Zarządu Cechu: Kazimierz Rachowiecki Starszy Cechu, Marek Strzelecki Podstarszy Cechu oraz Katarzyna Wierzbicka Dyrektor Biura Cechu.

Po serii odznaczeń i podziękowań nastąpił moment, w którym na ręce dyrektor szkoły gratulacje złożyli przedstawiciele organu prowadzącego szkolę, wiceprezes Izby Rzemieślniczej w Opolu, burmistrz Bielawy, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, dyrektorzy instytucji, szkół i placówek oświatowych oraz inni zaproszeni goście.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, którego myślą przewodnią była zmieniająca się rola rzemiosła przez wieki, aż po czasy współczesne. Występ uczniów wywołał żywą reakcję zgromadzonej na gali publiczności i nagrodzony został brawami. Brawami podziękowano pani Barbarze Tysz, głównej pomysłodawczyni i realizatorce spektaklu.

Swoistym podsumowaniem uroczystości była projekcja filmu o szkole i prezentacja zdjęć obrazujących jej życie dawniej i dziś.

Prowadzący – Tomasz Kolber oraz Kamila Bujanowska – dziękując wszystkim za udział w uroczystości, zaprosili w imieniu organizatorów na Mszę Św. w dniu 21 października na godzinie 12,00 do kościoła p w. Bożego Ciała, w intencji społeczności szkolnej Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie. Alicja Kossowska, Katarzyna Walczyk.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl