2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 2 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 28 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 1 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 2 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Inwestycje w szkołach powiatowych

Powiatowe placówki oświatowe są systematycznie remontowane i doposażane. W 2018 roku na inwestycje w szkołach przeznaczono blisko 2 mln zł, w tym ze źródeł zewnętrznych pochodziło ponad 1,6 mln zł.

Inwestycje w szkołach powiatowych Edukacja Powiat Dzierżoniowski

– W ostatnich latach sporo zainwestowaliśmy w infrastrukturę sportową, dzięki czemu znacznie poprawiły się warunki do uprawiania sportu dla młodzieży. Prawie wszystkie budynki przeszły też kompleksową termomodernizację, przez co zwiększył się komfort uczniów, a szkoły zyskały na wyglądzie. Niektóre obiekty stały się przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Obecnie najwięcej środków przeznaczamy na remont i doposażenie pracowni dydaktycznych – mówi starosta Janusz Guzdek. – Co istotne, przy tegorocznych inwestycjach o wartości blisko 2 mln zł nasz wkład wyniósł niecałe 400 tys. zł, bo na realizację większości zadań pozyskaliśmy aż 85 procent środków z Unii Europejskiej.

W tym roku największa kwota, bo ponad 1,5 mln zł, została przeznaczona na remont i wyposażenie powiatowych szkół zawodowych.

W Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie rozbudowano i zmodernizowano parterowy budynek przyszkolny, w którym powstaną dwie interdyscyplinarne pracownie zawodowe.

W Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie przeprowadzono gruntowny remont pracowni gastronomicznej i pracowni hotelarskiej, a dodatkowo przy wejściu do szkoły zamontowano platformę, by umożliwić dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym.

Natomiast w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie wyremontowano pomieszczenia warsztatowe do prowadzenia zajęć z diagnostyki samochodowej i mechanicznej obróbki skrawaniem.

W najbliższym czasie w pracowniach pojawią się nowoczesne, specjalistyczne urządzenia do nauki zawodu.

Inną tegoroczną inwestycją było utworzenie nowoczesnej pracowni informatycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Pracownia zyskała sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu jest wykorzystywana do nauki wielu przedmiotów oraz do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów. Łączny koszt remontu pomieszczenia i zakupu pomocy dydaktycznych to ponad 200 tys. zł.

Nie zabrakło także inwestycji w placówkach, które zajmują się nauką i wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych. Do obu prowadzonych przez powiat ośrodków szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej zakupiono nowoczesne wyposażenie oraz pomoce multimedialne i dydaktyczne o wartości 120 tys. zł.

W tym roku przeprowadzono także kolejny etap remontu auli w I Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie. Wykonano tam scenę i położono parkiet z desek dębowych za kwotę 62 tys. zł. Do tej pory w pomieszczeniu odtworzono XIX-wieczne zabytki odkryte pod boazerią i tapetą – polichromie ścienne oraz drewniany strop polichromowany wraz ze zdobiącymi go tarczami herbowymi. Dzięki temu zabytkowa aula odzyskuje dawną świetność.

Niezależnie od tego na dachach 12 budynków oświatowych zamontowano panele fotowoltaiczne do produkcji prądu ze słońca. Inwestycja przyniesie oszczędności, ale też będzie spełniać funkcję edukacyjną, bo młodzież będzie obserwować na monitorach, jaka ilość energii została wytworzona, a jaka ilość dwutlenku węgla zredukowana.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/inwestycje-w-szkolach-powiatowych.html

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl