2
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 godzin 22 minut 34 sekund temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie9 godzin 11 minut 40 sekund temu
Żenada jak potraktowali kibiców!!! Najpierw plakaty porozwieszane po całym mieście informujące o meczu, a później jakieś dziwne zakazy. Policji było tyle że mogliby na pewno zabezpieczyć nie jeden mecz na szczycie w ekstraklasie, a nie byli w stanie zabezpieczyć meczu czwartoligowego. Szok!! Mało tego, na miejscu zjawiła się pani która dowodzila tym całym zamieszaniem i zgodziła się na wpuszczanie 10 osób które miały być w formie ochrony ( dostali kamizelki) , szkoda tylko że wśród tycz dziesięciu osób były to osoby z Wałbrzycha. Ciekawe w jaki sposób nowy prezes zrekompensuje to kibica.
Kibic skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie9 godzin 19 minut 11 sekund temu
Ciekawe czy zrobi druzyne Bielawianki czy dalej bedzie to zaplecze Lechii
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Dobry wybór !
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Wreszcie nie ma sztuki Czesia !!! Mimo że jest Hałka nic się nie zmienia. Dalej będą rządzić te same osoby z drugiej linii ...POWODZENIA
kibic skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
wyjebcie tego Markowskiego
Kibic Bielawy skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Czas pokaże czy to dobry wybór.
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Oby na plus dla Bielawianki
Anonim skomentował(a) Patryk Hałaczkiewicz nowym prezes Bielawianki Bielawa.0 miesięcy 3 dni temu
Ach ta nasza dzierżoniowska młodzież
Klo skomentował(a) 107. miesięcznica tragedii smoleńskiej w Dzierżoniowie – 10.03.2019.0 miesięcy 11 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Edukacja

Inwestycje w szkołach powiatowych

Powiatowe placówki oświatowe są systematycznie remontowane i doposażane. W 2018 roku na inwestycje w szkołach przeznaczono blisko 2 mln zł, w tym ze źródeł zewnętrznych pochodziło ponad 1,6 mln zł.

Inwestycje w szkołach powiatowych Edukacja Powiat Dzierżoniowski

– W ostatnich latach sporo zainwestowaliśmy w infrastrukturę sportową, dzięki czemu znacznie poprawiły się warunki do uprawiania sportu dla młodzieży. Prawie wszystkie budynki przeszły też kompleksową termomodernizację, przez co zwiększył się komfort uczniów, a szkoły zyskały na wyglądzie. Niektóre obiekty stały się przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Obecnie najwięcej środków przeznaczamy na remont i doposażenie pracowni dydaktycznych – mówi starosta Janusz Guzdek. – Co istotne, przy tegorocznych inwestycjach o wartości blisko 2 mln zł nasz wkład wyniósł niecałe 400 tys. zł, bo na realizację większości zadań pozyskaliśmy aż 85 procent środków z Unii Europejskiej.

W tym roku największa kwota, bo ponad 1,5 mln zł, została przeznaczona na remont i wyposażenie powiatowych szkół zawodowych.

W Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie rozbudowano i zmodernizowano parterowy budynek przyszkolny, w którym powstaną dwie interdyscyplinarne pracownie zawodowe.

W Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie przeprowadzono gruntowny remont pracowni gastronomicznej i pracowni hotelarskiej, a dodatkowo przy wejściu do szkoły zamontowano platformę, by umożliwić dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym.

Natomiast w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie wyremontowano pomieszczenia warsztatowe do prowadzenia zajęć z diagnostyki samochodowej i mechanicznej obróbki skrawaniem.

W najbliższym czasie w pracowniach pojawią się nowoczesne, specjalistyczne urządzenia do nauki zawodu.

Inną tegoroczną inwestycją było utworzenie nowoczesnej pracowni informatycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Pracownia zyskała sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu jest wykorzystywana do nauki wielu przedmiotów oraz do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów. Łączny koszt remontu pomieszczenia i zakupu pomocy dydaktycznych to ponad 200 tys. zł.

Nie zabrakło także inwestycji w placówkach, które zajmują się nauką i wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych. Do obu prowadzonych przez powiat ośrodków szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej zakupiono nowoczesne wyposażenie oraz pomoce multimedialne i dydaktyczne o wartości 120 tys. zł.

W tym roku przeprowadzono także kolejny etap remontu auli w I Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie. Wykonano tam scenę i położono parkiet z desek dębowych za kwotę 62 tys. zł. Do tej pory w pomieszczeniu odtworzono XIX-wieczne zabytki odkryte pod boazerią i tapetą – polichromie ścienne oraz drewniany strop polichromowany wraz ze zdobiącymi go tarczami herbowymi. Dzięki temu zabytkowa aula odzyskuje dawną świetność.

Niezależnie od tego na dachach 12 budynków oświatowych zamontowano panele fotowoltaiczne do produkcji prądu ze słońca. Inwestycja przyniesie oszczędności, ale też będzie spełniać funkcję edukacyjną, bo młodzież będzie obserwować na monitorach, jaka ilość energii została wytworzona, a jaka ilość dwutlenku węgla zredukowana.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/inwestycje-w-szkolach-powiatowych.html

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl