2
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości0 miesięcy 3 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 7 dni temu
Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego!!! Nie dowiecie się tego z Doby bo decydenci Komendy Powiatowej Policji blokują te informacje. W KPP Dzierżoniów wszyscy z patrolówki i ruchu drogowego są na zwolnieniach lekarskich. Patrole na ulicy składają się z ludzi, którzy nie mają pojęcia o Waszych problemach i sposobach ich załatwienia bo na co dzień liczą słupki. Nawet "dochodzenówka" i ci DDZ K się pochorowali. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEEST ZAGROŻONE!!!! Doba Wam o tym nie powie, inne źródła masowego przekazu też nie.
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 8 dni temu
Lider pokazał dzisiaj klasę:) przegrywając 1:3 dużo drużyn już by mecz liczyło na straty :)
Mks skomentował(a) Pogoń Pieszyce 11 wygrana w sezonie0 miesięcy 9 dni temu
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 30 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Inwestycje w szkołach powiatowych

Powiatowe placówki oświatowe są systematycznie remontowane i doposażane. W 2018 roku na inwestycje w szkołach przeznaczono blisko 2 mln zł, w tym ze źródeł zewnętrznych pochodziło ponad 1,6 mln zł.

Inwestycje w szkołach powiatowych Edukacja Powiat Dzierżoniowski

– W ostatnich latach sporo zainwestowaliśmy w infrastrukturę sportową, dzięki czemu znacznie poprawiły się warunki do uprawiania sportu dla młodzieży. Prawie wszystkie budynki przeszły też kompleksową termomodernizację, przez co zwiększył się komfort uczniów, a szkoły zyskały na wyglądzie. Niektóre obiekty stały się przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Obecnie najwięcej środków przeznaczamy na remont i doposażenie pracowni dydaktycznych – mówi starosta Janusz Guzdek. – Co istotne, przy tegorocznych inwestycjach o wartości blisko 2 mln zł nasz wkład wyniósł niecałe 400 tys. zł, bo na realizację większości zadań pozyskaliśmy aż 85 procent środków z Unii Europejskiej.

W tym roku największa kwota, bo ponad 1,5 mln zł, została przeznaczona na remont i wyposażenie powiatowych szkół zawodowych.

W Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie rozbudowano i zmodernizowano parterowy budynek przyszkolny, w którym powstaną dwie interdyscyplinarne pracownie zawodowe.

W Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie przeprowadzono gruntowny remont pracowni gastronomicznej i pracowni hotelarskiej, a dodatkowo przy wejściu do szkoły zamontowano platformę, by umożliwić dostęp do budynku osobom niepełnosprawnym.

Natomiast w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie wyremontowano pomieszczenia warsztatowe do prowadzenia zajęć z diagnostyki samochodowej i mechanicznej obróbki skrawaniem.

W najbliższym czasie w pracowniach pojawią się nowoczesne, specjalistyczne urządzenia do nauki zawodu.

Inną tegoroczną inwestycją było utworzenie nowoczesnej pracowni informatycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Pracownia zyskała sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu jest wykorzystywana do nauki wielu przedmiotów oraz do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów. Łączny koszt remontu pomieszczenia i zakupu pomocy dydaktycznych to ponad 200 tys. zł.

Nie zabrakło także inwestycji w placówkach, które zajmują się nauką i wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych. Do obu prowadzonych przez powiat ośrodków szkolno-wychowawczych – w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej zakupiono nowoczesne wyposażenie oraz pomoce multimedialne i dydaktyczne o wartości 120 tys. zł.

W tym roku przeprowadzono także kolejny etap remontu auli w I Liceum Ogólnokształcącym w Dzierżoniowie. Wykonano tam scenę i położono parkiet z desek dębowych za kwotę 62 tys. zł. Do tej pory w pomieszczeniu odtworzono XIX-wieczne zabytki odkryte pod boazerią i tapetą – polichromie ścienne oraz drewniany strop polichromowany wraz ze zdobiącymi go tarczami herbowymi. Dzięki temu zabytkowa aula odzyskuje dawną świetność.

Niezależnie od tego na dachach 12 budynków oświatowych zamontowano panele fotowoltaiczne do produkcji prądu ze słońca. Inwestycja przyniesie oszczędności, ale też będzie spełniać funkcję edukacyjną, bo młodzież będzie obserwować na monitorach, jaka ilość energii została wytworzona, a jaka ilość dwutlenku węgla zredukowana.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/inwestycje-w-szkolach-powiatowych.html

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl