2
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
IVliga, IVliga MZKS
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów0 miesięcy 2 dni temu
nie jestem polakiem ale ..będę jak brał udział ..!!!!
Adrian Rus skomentował(a) Pieszyce: Zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości0 miesięcy 3 dni temu
Nie jesteśmy na Dobie! Tylko INFODDZ. W policji nauczyli tylko kopiuj/wklej?
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 7 dni temu
Mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego!!! Nie dowiecie się tego z Doby bo decydenci Komendy Powiatowej Policji blokują te informacje. W KPP Dzierżoniów wszyscy z patrolówki i ruchu drogowego są na zwolnieniach lekarskich. Patrole na ulicy składają się z ludzi, którzy nie mają pojęcia o Waszych problemach i sposobach ich załatwienia bo na co dzień liczą słupki. Nawet "dochodzenówka" i ci DDZ K się pochorowali. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEEST ZAGROŻONE!!!! Doba Wam o tym nie powie, inne źródła masowego przekazu też nie.
Anonim skomentował(a) Podsumowanie akcji „Znicz 2018”0 miesięcy 8 dni temu
Lider pokazał dzisiaj klasę:) przegrywając 1:3 dużo drużyn już by mecz liczyło na straty :)
Mks skomentował(a) Pogoń Pieszyce 11 wygrana w sezonie0 miesięcy 9 dni temu
Przy 2-2 trener ściąga Cebulskiego, jak to właśnie Cebulski kręcił lewą stroną jak chciał. A po zmianie już wszyscy widzieli jak to się skończyło. ehhh
Anonim skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
Jak można zmarnować tyle 100% sytuacji? No jak?
Porażka skomentował(a) Grali i łomot dostali0 miesięcy 23 dni temu
A ja chcę żeby była zawsze pogoda na meczach.
Anonim skomentował(a) Pogoń Pieszyce nie do zatrzymania0 miesięcy 30 dni temu


REKLAMA

Ekonomia

Efekt interwencji prowadzonych od wiosny w Biogazowi

Efekt interwencji prowadzonych od wiosny w Biogazowi Ekonomia Powiat Dzierżoniowski

Zapoznanie się z efektami interwencji prowadzonych od wiosny w łagiewnickiej Biogazowi było celem wizyty przedstawicieli powiatu w zakładzie, która odbyła się 25 października.

Od marca br. do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie docierały sygnały o uciążliwości zapachowej Biogazowi w Łagiewnikach. W ich wyniku rozpoczęły się rozmowy Wydziału Ochrony Środowiska i Rozwoju z przedstawicielami zakładu. W sprawę zaangażowali się starosta Janusz Guzdek oraz członek Zarządu Powiatu Jarosław Tyniec. W maju na terenie zakładu odbyło się spotkanie, podczas którego zarządzający firmą określili przyczynę rozprzestrzeniania się nieprzyjemnego zapachu oraz zobowiązali się do jej usunięcia. Obecnie, po zrealizowaniu inwestycji o wartości ponad 100 tys. zł, problem został wyeliminowany.

– W wyniku awarii silnika, który spala biogaz rolniczy, dochodziło do sytuacji, że biogaz gromadził się w zbiorniku, a po przekroczeniu określonego ciśnienia – wydobywał się do otoczenia. Problem rozwiązało zainstalowanie pochodni spalającej nadmiar biogazu, która załącza się zaraz po wyłączeniu silnika. Dzięki jej pracy ciśnienie w zbiorniku jest niskie i biogaz nie wydostaje się na zewnątrz – mówi Jan Klonowski, dyrektor Biogazowi.

Podczas wizyty przedstawicieli powiatu w zakładzie, która odbyła się 25 października, Jan Klonowski poinformował, że Biogazownia przygotowuje się do wymiany silnika, co też wpłynie na zminimalizowanie problemu.

– Jesteśmy odpowiedzialnym inwestorem, któremu zależy na dobrych relacjach z lokalną społecznością – dodał, informując, że kierowana przez niego firma zużywa zaledwie 20 procent wyprodukowanego ciepła, a pozostała część mogłaby być wykorzystywana do szeroko rozumianych celów grzewczych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl