2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 2 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 1 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 28 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]1 miesięcy 29 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 1 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 2 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 6 dni temu


REKLAMA

Ekonomia

Efekt interwencji prowadzonych od wiosny w Biogazowi

Efekt interwencji prowadzonych od wiosny w Biogazowi Ekonomia Powiat Dzierżoniowski

Zapoznanie się z efektami interwencji prowadzonych od wiosny w łagiewnickiej Biogazowi było celem wizyty przedstawicieli powiatu w zakładzie, która odbyła się 25 października.

Od marca br. do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie docierały sygnały o uciążliwości zapachowej Biogazowi w Łagiewnikach. W ich wyniku rozpoczęły się rozmowy Wydziału Ochrony Środowiska i Rozwoju z przedstawicielami zakładu. W sprawę zaangażowali się starosta Janusz Guzdek oraz członek Zarządu Powiatu Jarosław Tyniec. W maju na terenie zakładu odbyło się spotkanie, podczas którego zarządzający firmą określili przyczynę rozprzestrzeniania się nieprzyjemnego zapachu oraz zobowiązali się do jej usunięcia. Obecnie, po zrealizowaniu inwestycji o wartości ponad 100 tys. zł, problem został wyeliminowany.

– W wyniku awarii silnika, który spala biogaz rolniczy, dochodziło do sytuacji, że biogaz gromadził się w zbiorniku, a po przekroczeniu określonego ciśnienia – wydobywał się do otoczenia. Problem rozwiązało zainstalowanie pochodni spalającej nadmiar biogazu, która załącza się zaraz po wyłączeniu silnika. Dzięki jej pracy ciśnienie w zbiorniku jest niskie i biogaz nie wydostaje się na zewnątrz – mówi Jan Klonowski, dyrektor Biogazowi.

Podczas wizyty przedstawicieli powiatu w zakładzie, która odbyła się 25 października, Jan Klonowski poinformował, że Biogazownia przygotowuje się do wymiany silnika, co też wpłynie na zminimalizowanie problemu.

– Jesteśmy odpowiedzialnym inwestorem, któremu zależy na dobrych relacjach z lokalną społecznością – dodał, informując, że kierowana przez niego firma zużywa zaledwie 20 procent wyprodukowanego ciepła, a pozostała część mogłaby być wykorzystywana do szeroko rozumianych celów grzewczych.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl