Na sygnale

Dzierżoniowscy policjanci podjęli pościg za kierowcą

Policja18fotosal

Uciekał przed policją, bo miał zabrane prawo jazdy, a samochód nie miał ważnych badań technicznych!

Dzierżoniowscy policjanci podjęli pościg za kierowcą, który na ich widok zdecydowanie przyspieszył. Mężczyzna uciekając ulicami, wjechał w drogę bez wyjazdu. On miał zabrane prawo jazdy, a samochód nie miał przeglądu.

12 marca około 21:30, pełniący służbę na terenie Dzierżoniowa funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, zauważyli jadące audi, którego kierowca na ich widok zdecydowanie przyspieszył. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący podjął próbę ucieczki. Po przejechaniu kilku ulic, wjechał w drogę bez wyjazdu, gdzie kontynuowanie jazdy okazało się niemożliwe. Dalsze czynności wykazały, że wobec 22 letniego mieszkańca naszego powiatu, Sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdu, a samochód nie posiadał ważnych badań technicznych.
Za brak przeglądu został nałożony mandat karny, natomiast w sprawie przestępstw: niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu i niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, postępowanie przeprowadzą dzierżoniowscy dochodzeniowcy.

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl