2
wszystko super ale jaki wynik ? xD
xS skomentował(a) Skandal w Nowej Rudzie na meczu juniorów Bielawianki0 godzin 43 minut 3 sekund temu
Sibik Lechię ? Jak on sobie nie potrafi poradzić w Tuszynie i zawodnicy od niego uciekają. Zgadzam się z tym, że Pan Soczewski chyba już wypalony jest i nic nowego nie da drużynie, więc może ktoś z zewnątrz. Wenger będzie wolny niedługo xD
Anonim skomentował(a) Przegrana Lechii 3-1 z BKS Stal Bielsko-Biała0 miesięcy 1 dni temu
Nie ma opcji, żeby Lechia spadła, ale coś trzeba zmienić. Dlaczego do tej pory nie ma prezesa, po rezygnacji Łukasza? Trener też już chyba wypalony, może Paweł Sibik powinien objąć Lechię?
Fajne mecze w IV lidze będą, Polonia Świdnica, Górnik Wałbrzych, Lechia Dzierżoniów, Śląsk II Wrocław. Czego więcej chcieć ;)
Lechia IVliga skomentował(a) Przegrana Lechii 3-1 z BKS Stal Bielsko-Biała0 miesięcy 1 dni temu
4liga
xd skomentował(a) Przegrana Lechii 3-1 z BKS Stal Bielsko-Biała0 miesięcy 1 dni temu
Seria bez porażki trwa!
BKS skomentował(a) Bielawianka remisuje 3-3 z Unią Bardo0 miesięcy 3 dni temu
Gratulacje
Ewa skomentował(a) Wielki Sukces BWA Breakers w Rosji na Mistrzostwach Break Dance0 miesięcy 6 dni temu
Brawo brawo brawo
Kibic skomentował(a) 5-3 Bielawianka wygrywa ze Śląskiem0 miesięcy 8 dni temu
Nasz powiat w kategorii U8 reprezentuje UKS SIÓDEMKA BIELAWA:) BRAWO!!!
kj skomentował(a) Finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – zapowiedź0 miesięcy 9 dni temu
Jestem dumna z ciebie synku!!!
Milena Stajno skomentował(a) Wspaniały sukces bielawskiego licealisty w Olimpiadzie Solidarności!0 miesięcy 12 dni temu

Dzierżoniów

Dopełnili formalności

Lechiainfoddz

Nie było niespodzianki w Ząbkowicach Śląskich. Lechia Dzierżoniów wygrała półfinał Okręgowego Pucharu Polski 1:0 (0:0) po golu Borowego i awansowała do finału tegorocznych rozgrywek. Obowiązek najwyżej sklasyfikowanej drużyny w regionie został więc zrealizowany, przed drużyną już zatem tylko jeden krok. W finale trójkolorowi zagrają z innym IV-ligowcem – Polonią-Stalą Świdnica. Szerzej o meczu w rozwinięciu.

Ostatnimi czasy pojedynki z Orłem Ząbkowice to spotkania starych znajomych także z jednej szatni, głównie dzierżoniowskiej. Dziś w podstawowym składzie rywala zagrało aż siedmiu zawodników, którzy w przeszłości, nie tak dalekiej przecież, reprezentowali nasze barwy (Derbisz, Górski, Ślepecki, Maciejewski, D.Kuriata, Rakoczy i Radziszewski). Niektórzy mieli zatem coś do udowodnienia, więc zapowiadały się całkiem ciekawe zawody, choć rozgrywane w niskiej temperaturze. Na trybunach pomimo nieciekawego terminu zjawiło się całkiem sporo osób, obserwujących pojedynek III-ligowca z IV-ligowcem.

Oba zespoły już na samym początku meczu mogły wyjść na prowadzenie, z naszej strony szczęścia próbował Lechocki, po drugiej stronie bardzo dobrze w bramce spisał się Spaleniak. Z biegiem minut zarysowywała się przewaga przyjezdnych. Trójkolorowi dużo więcej przebywali na boisku z piłką i byli stroną dominującą, rywale prostymi sposobami próbowali przedostać się pod naszą bramkę. Oba zespoły miały jednak wyraźny problem z murawą, gołym okiem widać było brak przystosowania do tego typu murawy po długich, zimowych przygotowaniach na sztucznych nawierzchniach. Dzierżoniowianie w pierwszej części meczu stworzyli jeszcze dwie bardzo dogodne sytuacje bramkowe, ale najpierw piłka ugrzęzła w bocznej siatce, a kilka minut później po koronkowej akcji Niedojad mając już położonego na ziemi Derbisza podniósł piłkę i trafił w poprzeczkę. Dziś w przeciwieństwie do minionej soboty, lepiej spisywała się defensywa, choć rywal był z niższej półki, to mimo wszystko aż tylu błędów nasi obrońcy nie popełnili, a jeżeli już, to nie skutkowały poważnymi konsekwencjami. Do przerwy bezbramkowy remis ze sporą optyczną przewagą podopiecznych Zbigniewa Soczewskiego.

W przerwie w szatni musiało dojść do poważniejszej rozmowy, bowiem Lechici bardzo szybko wyszli na prowdzenie. Już cztery minuty po wznowieniu gry ofensywną akcję zapoczątkował Juźwik, który w tempo podał do Niedojada, ten znalazł w polu karnym będącego na lepszej pozycji Borowego i asystent trenera skierował piłkę do siatki. Jak się później okazało było to trafienie na wagę awansu do finału. W dalszej części mecz raczej nie mógł się podobać zgromadzonym widzom. Zawodnicy obu drużyn nie próbowali indywidualnych akcji, wszystko oparte było raczej na trenowanych schematach i kończyło się zazwyczaj przed polem karnym. Nieliczne sytuacje z jednej i drugiej strony tylko na chwilę pobudzały zgromadzonych. W drużynie rywali z dystansu próbował Rakoczy, ale jego strzały szybowały daleko od naszej bramki, natomiast dobrze zapowiadające się ataki Lechii kilkakrotnie kończyły się pozycją spaloną. Ożywienie nastąpiło w ostatniej fazie meczu. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i w końcu pod bramką Spaleniaka zawrzało. Skończyło się jednak tylko na strachu. W doliczonym czasie gry bezsensowny i brutalny faul w środku pola wykonał Seweryn Ślepecki. Kilka centrymetrów i wyprostowana noga trafiłaby w kolano Tomaszewskiego. Siwy kończył pojedynek z raną na piszczelu, a Ślepecki z czerwoną kartką. Ostatecznie Lechici wygrywają 1:0 i awansują do finału rozgrywek.

* Galeria Zdjęć [50] *

Lechia: Spaleniak – Pietkiewicz, Barski, Juźwik, Słonecki (46′ Paszkowski), Buryło (80′ Terpiłowski), Borowy, Lechocki (46′ Brzezicki), Tomaszewski, Szydziak (68′ Smutek), Niedojad (72′ Muszyński)

Derbisz – Górski, Ślepecki, Maciejewski, D.Kuriata, Firek, Maciak, Rakoczy, Piątkowski, Radziszewski, Rychlica
Zagrali również : Herdy, Zalewski i Michalski

Gol – 0:1 Borowy (49′ as. Niedojad)