Dzierżoniów

Dobry występ zapaśniczek przed Mistrzostwami Europy

zapNR4 - Dobry występ zapaśniczek przed Mistrzostwami Europy

W dniach 16-17 czerwca we Lwowie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetek i Kadetów w stylu wolnym. Dla Reprezentacji Polski był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w drugiej połowie lipca w Szwecji. Polskę a zarazem nasz region reprezentować będą zawodniczki MULKS JUNIOR Dzierżoniów Paulina Martyka kat. 60kg oraz Sylwia Martyka kat. 56kg.

Podczas zagranicznego sprawdzianu lepiej zaprezentowała się Sylwia Martyka, która po 3 rundach walk awansowała do finału swojej kategorii ulegając w finale zawodnicze z Ukrainy. Tym samym Sylwia zdobyła srebrny medal w zawodach. Natomiast Paulina Martyka tego dnia zdobyła brązowy medal tocząc boje z zawodniczkami z Litwy, Ukrainy oraz Polski.

V lokata w zawodach przypadła Roksanie Łosyk w kat. 60 kg.

Jestem zadowolony z tego startu gdyż wszystkie dziewczęta zaprezentowały się z dobrej strony podczas ostatniego sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy. Wierzę, że stać naszą Reprezentację oraz zawodniczki z naszego klubu JUNIOR Dzierżoniów na wysokie laury podczas zmagać w Szwecji – Norbert Warchoł.

Chciałybyśmy bardzo podziękować firmie DRG Agro Group z Tuszyna na czele z Panem Danielem Gogolewskim oraz Rafałem Gogolewskim, bez których pomocy nasze sukcesy nie miałyby w ogóle miejsca. Cieszymy się, że będziemy reprezentować Polskę na tak ważnej imprezie jaką są Mistrzostwa Europy. Występ w barwach z „ Orzełkiem na piersi „ pozostanie na długo w naszej pamięci – Syliwa oraz Paulina Martyka.


Galeria - Dobry występ zapaśniczek przed Mistrzostwami Europy Dzierżoniów


Dobry występ zapaśniczek przed Mistrzostwami Europy | Dzierżoniów Dobry występ zapaśniczek przed Mistrzostwami Europy | Dzierżoniów Dobry występ zapaśniczek przed Mistrzostwami Europy | Dzierżoniów Dobry występ zapaśniczek przed Mistrzostwami Europy | Dzierżoniów