2
Rudnicki już 2 lata nie jest szefem sztabu WOŚP. Przynajmniej oficjalnie jest nim Drabczyk.
Anonim skomentował(a) Dzierżoniów: Nie żyje Paweł Adamowicz. Wiec pamięci – 14.01.2019.0 miesięcy 6 dni temu
kto kupował od niego ten złom, wiedział że to z kradzieży
jan skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 5 dni temu
Wielu z nas poruszało się tymi drogami które zionęły niespodziewanymi otworami.Jako osoba wierząca użyje często używanego zwrotu '' Bug jedynie wie do ilu nieszczęść mogło dojść z zaistniałego dla nas niebezpieczeństwa. Proszę dopnijcie temu bydlakowi parę paragrafów i zamknijcie to ścierwo.
Motyka skomentował(a) Złodziej studzienek zatrzymany1 miesięcy 5 dni temu
Zmien foto, bo jakies starsze jeszce z Maćkiem jako trenerem...
Kibic. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 9. kolejki II ligi mężczyzn gr. 12 miesięcy 1 dni temu
Miała być kasa z Genui, świetlana przyszłość i perspektywy. Tymczasem za rok derby z Pogonią Pieszyce, a jeszcze niedawno te dwa kluby dzieliły 3 (!) klasy rozgrywkowe. Panowie działacze - kupcie w Lidlu ćwierć kilo dobrej kawy i dwie paczki ciastek i pojedźcie do Pieszyc na rozmowy z zarządem Pogoni. Może nauczycie się od nich co nieco, jak prowadzić klub piłkarski...
Kibic z lat 90. skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 2 dni temu
Dlaczego Lukasz Bienias nie jest juz prezesem Lechii ? Ja od lat w Polsce nie mieszkam ale jestem kibicem Lechii i widze ze Lechia od tego sezonu bardzo doluje sportowo oczywiscie i to nie tylko pierwsza druzyna gdzie nie bylo po odejsciu z pierwszego zespolu paru zawodnikow zadnych wartosciowch wzmocnien tak jak to bywalo w poprzednich latach ale rowniez mlodziez jak to jest ze klub ktory byl czy nadal jest stawiany za wzor pracy z mlodzieza ma takie osiagniecia ? bo czym tu sie chwalic jesli druzyna juniora mlodszego w sezonie zdobywa tylko 2 punkty Czy ktos moze napisac dlaczego nastapila zmiana prezesa ? pytam bo nie bylo o zmianie prezesa zadnej wzmianki nie kazda zmiana jak do tej pory widac wychodzi na dobre ale to moja opinia ja oczywiscie nowemu prezesowi zycze sukcesow i mam nadzieje ze Lechia sportowo wroci na wlasciwe miejsce
Wojtek skomentował(a) Lechia Dzierżoniów z ósmą porażką u siebie [35 foto + 1 video]2 miesięcy 2 dni temu
Szukaj na portalach, którym UM płaci. :)
Anonim skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 5 dni temu
Gdzie są wyniki/?
wiesiek skomentował(a) Przed nami Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości2 miesięcy 6 dni temu
Zarząd i Trener do Dymisji i to jak najszybciej!!!!
Kibic Lechii skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 10 dni temu
Marnowanie pieniędzy. Żadnych kibiców na meczu, tragiczne wyniki i tragiczna organizacja okołomeczowa. Przynajmniej w IV będą ciekawe mecze z Bielawą i Świdnicą :)
Anonim skomentował(a) Kolejny wtopiony mecz Lechii Dzierżoniów2 miesięcy 10 dni temu


REKLAMA

Edukacja

Dlaczego warto wybrać technikum lub szkołę branżową?

Dlaczego warto wybrać technikum lub szkołę branżową? Edukacja Powiat Dzierżoniowski  edukacja

Zawodowiec może więcej

Dlaczego warto wybrać technikum lub szkołę branżową? – dowiedzieli się uczestnicy Forum Zawodowego, które odbyło się 11 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie.

Podczas Forum Zawodowego miało miejsce spotkanie młodzieży i szkolnych doradców zawodowych z przedstawicielami firm – Frankonia Poland, Cooper Standard i Metalis – funkcjonujących w dzierżoniowskiej podstrefie oraz Elinfo z Wrocławia. Zakłady najpierw zaprezentowały swoją działalność, a później odpowiadały na pytania zainteresowanych.

– Celem spotkania było uzmysłowienie uczestnikom, jak obecnie ważne jest wykształcenie techniczne, a także pokazanie możliwości zatrudnienia absolwentów szkół zawodowych w przedsiębiorstwach działających na naszym terenie – mówiła Aneta Błaszczuk, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie.

Przedstawiciele zakładów przekonywali, że szkoły zawodowe są szkołami przyszłości. Dają nie tylko możliwość zatrudnienia, ale też szansę rozwoju. Pracując, można zdobywać nowe kwalifikacje. Poza tym zmienia się specyfika pracy produkcyjnej. Czasy, kiedy przemysł kojarzył się z trudem i brudem, dawno minęły. Dziś, dzięki automatyzacji i robotyzacji, pracownicy nadzorują proces produkcyjny, a także wcielają się w role planistów i programistów.

Warto wspomnieć, że obecnie szkoły zawodowe oferują dwa systemy zdobycia wykształcenia na poziomie technika. Można wybrać system jednoetapowy, podejmując naukę w 5-letnim technikum, lub skorzystać z dwuetapowego systemu szkoły branżowej, gdzie po 3-letniej szkole można pójść do pracy, a następnie w dowolnym momencie kontynuować naukę w 2-letniej szkole, uzyskując tytuł technika.

– W obu przypadkach młody człowiek zdobywa wykształcenie średnie, kończące się egzaminem maturalnym takim samym jak w szkołach ogólnokształcących, a dodatkowo wykształcenie zawodowe i odpowiednie kwalifikacje uprawniające go do podjęcia pracy w dobrze płatnych profesjach – wyjaśniała Aneta Błaszczuk.

Na zakończenie spotkania nastąpiło podpisanie porozumienia o współpracy między firmą Elinfo z Wrocławia a dzierżoniowskim Zespołem Szkół nr 1, które pomoże młodzieży lepiej przygotować się do podjęcia pracy zawodowej.

Galeria zdjęć http://www.pow.dzierzoniow.pl/zawodowiec-moze-wiecej.html

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl