Ciekawe albumy

Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016

65 lat piłki w Pieszycach 01 - Cz. III - 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016

Bielawianka-Pogoń”

Fuzja klubów nastąpiła w 1970 roku i podyktowana była potrzebami sportowymi, ale przede wszystkim względami ekonomicznymi. Działacze z Pieszyc mieli skromny udział zarządzaniu klubem w postacie nieugiętego działacza Jana Tyrkiela. Klub Bielawianka – Pogoń funkcjonował do 1978 roku, kiedy to doszło do reaktywacji Klubu Sportowego „Pogoń” Pieszyce.

Od roku 1978 do 1993

Dokładne opisanie działalności w tych latach jest praktycznie niemożliwe. Kronika klubu kończy się w roku 1960 i żaden z zawodników lub działaczy nie prowadził już od tego czasu tak szczegółowych zapisków działalności Klubu.

Faktem jest, że drużyna już nigdy nie osiągnęła sukcesów z czasów świetności złotego okresu”. Brak sukcesów wynikał również z faktu, że najlepsi adepci piłki nożnej znajdowali swoje miejsce w składach znacznie wyżej notowanych drużyn z innych miejscowości.

W latach 1983 – 1992 prezesem klubu był Janusz Jastrzębski, skarbnikiem Józef Ferenc, wiceprezesem Zbigniew Woliński, a sekretarzem Jan Badowski. Członkowie Zarządu: Ryszard Błachuta i Zenon Majewski, Wojciech Czemiejewski . W 1993 prezesem został Janusz Borek, skarbnikiem nadal Józef Ferenc, członkowie: Zdzisław Rzepski, Waldemar Gorząd, Mieczysław Grześków. Kierownikiem klubu został Zbigniew Cybula, nato­miast kierownikiem I drużyny Stefan Wesołowski, kierownikiem trampkarzy Andrzej Kawecki. Trenerem juniorów był Piotr Puka. Od 1994 roku w skład Zarządu wchodzili także Ryszard Głowacz i Adam Rzepski.

50 lat Klubu

W 1996 roku klub obchodził jubileusz 50-lecia. W tym czasie funkcję prezesa objął Zbigniew Grześków. Skład I drużyny występującej w klasie A był następujący: Tomasz Szymoniak, Artur Sokołowski, Piotr Pyć, Tomasz Dąbrowski, Tomasz Segda, Piotr Puka, Andrzej Jando, Leszek Jędrzejewski, Grzegorz Żóławnik, Jacek Czemiejewski, Artur Drozdek, Piotr Sowa, Zdzisław Fedeczko, Waldemar Mikołajewski, Sambor Protaziuk, Robert Drozdek, Janusz Moździerz (br). Funkcję trenera pełnił Adam Rzepski. W 1998 drużynę wzmocnili: Rosiński Paweł, Jach Andrzej, Szkodziński Sławomir, Brzozowski Paweł, Sucharzewski Artur, Stopyra Mariusz, Stańko Mariusz, Stańko Piotr, Moczerad Dariusz, Charabin Marcin, MatusiakArtur, Kuźba Marek, Kowalew­ski Patryk. Kierownikiem Sekcji był Zdzisław Rzepski, natomiast Kierownikiem Drużyny Andrzej Pyć.

Rok 1999 przyniósł zmianę Zarządu

W1998/1999 tylko poza boiskowe decyzje pozbawiły piłkarzy Pogoni Pieszyce awansu do „okręgówki”. Jesienią 1999 roku pieszyczanie ponownie stanęli w szranki z myślą o odegraniu w klasie A ważnej roli. Początek rozgrywek potwierdza, że ambicje klubu z Pieszyc nie są bezpodstawne. W drużynie jest kilku doświadczo­nych i kilku młodych ambitnych piłkarzy. Taka może przynieść sukces. Może go przynieść tym bardziej, że nowym prezesem MKS Pieszyce została Krystyna Hamera. Pani Krystyna jest przy okazji pierwszą kobietą w historii Klubu, której powierzono funkcję prezesa. Działacze zapowiadali, że jeśli wszystko pójdzie po myśli, na koniec tysiąclecia Pogoń (mająca już w swojej historii występ w III lidze) występować będzie na V szczeblu rozgrywek piłkarskich. Na pewno zasługuje na to klub, którego wychowankami są między innymi bracia Sebastian i Sławomir Gorząd, Andrzej Lubieniecki a także Arkadiusz Paszkowski, Jacek Bielecki czy Tomasz Kowalski. W zarządzie zasiedli Bronisław Paszkowski, Zbigniew Dysiewicz i Edward Hylla.

Źródło: Materiały Pawła Brzozowskiego, Gazeta Pieszycka

Cz. I – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016
Cz. II – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016


Galeria - Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 Ciekawe albumy


Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 | Ciekawe albumy Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 | Ciekawe albumy Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 | Ciekawe albumy