2
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 115 godzin 2 minut 23 sekund temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 4 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala0 miesięcy 11 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”0 miesięcy 12 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 14 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany0 miesięcy 20 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą0 miesięcy 20 dni temu
Panie redaktorze. Postacią numer jeden w zespole Śląska był bramkarz tej drużyny Krzysztof Maciak.rozumiem, że był pan na meczu i to jest opinia fachowca. Maciak bronił w tym meczu z 70% skutecznością. Samo rzucenie bramek to za mało. Jeśli się pisze to trzeba wiedzieć o czym.
Wroclawianin kibic Śląska Wrocław Handball Team. skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 23. kolejki II ligi mężczyzn gr. 10 miesięcy 22 dni temu
To paranoja,skandal błanezada,kompromitacja.....wróble na dachu ,te zeszłoroczne z komisariatu z Bielawy ćwierkają ,że milcja zakazała,po przez OZPN-;Wrocław aby bez kibica.Niech prezesi prowicjalnego komisariatu się podadzą do dymisji,wraz dziewoją z tym źle upiętym warkoczę- mundurową jak im sié nie nie chce,albo przejdą do agencji ochrony.A co na to burmistrz !!. Niech się wypowie .Najlepiej zakazać i mieć spokój -milicjia .Prowicjonalne myślenie.Na mieście patrole stójkowych,rewizje sam.Broń maszynowa,krótka,długa itp.itk.Żenada.Powinna jeździć szczekaczka i informować,że meczu nie ma. A to wina klubu.Tak się traktuje kibica. A kobitę z bachorem to wpuścili.Nie tylko z W.wpuszczali,ale z B.też,znajomych- znajomych. Trza powiadomić Brudzińskiego i tyle, jakich ma prezesów milicji w Bielawie.Pismo w przygotowaniu przez adwokatów.Przeta klub nie miał żadnych zakazów,o ile mnie pamięć nie myli.Niech kibic bojkotuje mecze ,zresztą słyszał takie głosy przed zwartym kordonem stójkowych w wyposażeniu ochronnym do rozpędzania nie legalnych zgromadzeń ludzia.
Zawiedziony kibic. skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu
Żenada Bielawa. Mecz z wiceliderem bez kibiców. Klub nie potrafi zorganizować meczu na własnym terenie.
Olo skomentował(a) Zabrali punkty Górnikowi w doliczonym czasie0 miesięcy 25 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Ciekawe albumy

Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016

Cz. III - 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 Ciekawe albumy News Piłka nożna Sport

Bielawianka-Pogoń”

Fuzja klubów nastąpiła w 1970 roku i podyktowana była potrzebami sportowymi, ale przede wszystkim względami ekonomicznymi. Działacze z Pieszyc mieli skromny udział zarządzaniu klubem w postacie nieugiętego działacza Jana Tyrkiela. Klub Bielawianka – Pogoń funkcjonował do 1978 roku, kiedy to doszło do reaktywacji Klubu Sportowego „Pogoń” Pieszyce.

Od roku 1978 do 1993

Dokładne opisanie działalności w tych latach jest praktycznie niemożliwe. Kronika klubu kończy się w roku 1960 i żaden z zawodników lub działaczy nie prowadził już od tego czasu tak szczegółowych zapisków działalności Klubu.

Faktem jest, że drużyna już nigdy nie osiągnęła sukcesów z czasów świetności złotego okresu”. Brak sukcesów wynikał również z faktu, że najlepsi adepci piłki nożnej znajdowali swoje miejsce w składach znacznie wyżej notowanych drużyn z innych miejscowości.

W latach 1983 – 1992 prezesem klubu był Janusz Jastrzębski, skarbnikiem Józef Ferenc, wiceprezesem Zbigniew Woliński, a sekretarzem Jan Badowski. Członkowie Zarządu: Ryszard Błachuta i Zenon Majewski, Wojciech Czemiejewski . W 1993 prezesem został Janusz Borek, skarbnikiem nadal Józef Ferenc, członkowie: Zdzisław Rzepski, Waldemar Gorząd, Mieczysław Grześków. Kierownikiem klubu został Zbigniew Cybula, nato­miast kierownikiem I drużyny Stefan Wesołowski, kierownikiem trampkarzy Andrzej Kawecki. Trenerem juniorów był Piotr Puka. Od 1994 roku w skład Zarządu wchodzili także Ryszard Głowacz i Adam Rzepski.

50 lat Klubu

W 1996 roku klub obchodził jubileusz 50-lecia. W tym czasie funkcję prezesa objął Zbigniew Grześków. Skład I drużyny występującej w klasie A był następujący: Tomasz Szymoniak, Artur Sokołowski, Piotr Pyć, Tomasz Dąbrowski, Tomasz Segda, Piotr Puka, Andrzej Jando, Leszek Jędrzejewski, Grzegorz Żóławnik, Jacek Czemiejewski, Artur Drozdek, Piotr Sowa, Zdzisław Fedeczko, Waldemar Mikołajewski, Sambor Protaziuk, Robert Drozdek, Janusz Moździerz (br). Funkcję trenera pełnił Adam Rzepski. W 1998 drużynę wzmocnili: Rosiński Paweł, Jach Andrzej, Szkodziński Sławomir, Brzozowski Paweł, Sucharzewski Artur, Stopyra Mariusz, Stańko Mariusz, Stańko Piotr, Moczerad Dariusz, Charabin Marcin, MatusiakArtur, Kuźba Marek, Kowalew­ski Patryk. Kierownikiem Sekcji był Zdzisław Rzepski, natomiast Kierownikiem Drużyny Andrzej Pyć.

Rok 1999 przyniósł zmianę Zarządu

W1998/1999 tylko poza boiskowe decyzje pozbawiły piłkarzy Pogoni Pieszyce awansu do „okręgówki”. Jesienią 1999 roku pieszyczanie ponownie stanęli w szranki z myślą o odegraniu w klasie A ważnej roli. Początek rozgrywek potwierdza, że ambicje klubu z Pieszyc nie są bezpodstawne. W drużynie jest kilku doświadczo­nych i kilku młodych ambitnych piłkarzy. Taka może przynieść sukces. Może go przynieść tym bardziej, że nowym prezesem MKS Pieszyce została Krystyna Hamera. Pani Krystyna jest przy okazji pierwszą kobietą w historii Klubu, której powierzono funkcję prezesa. Działacze zapowiadali, że jeśli wszystko pójdzie po myśli, na koniec tysiąclecia Pogoń (mająca już w swojej historii występ w III lidze) występować będzie na V szczeblu rozgrywek piłkarskich. Na pewno zasługuje na to klub, którego wychowankami są między innymi bracia Sebastian i Sławomir Gorząd, Andrzej Lubieniecki a także Arkadiusz Paszkowski, Jacek Bielecki czy Tomasz Kowalski. W zarządzie zasiedli Bronisław Paszkowski, Zbigniew Dysiewicz i Edward Hylla.

Źródło: Materiały Pawła Brzozowskiego, Gazeta Pieszycka

Cz. I – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016
Cz. II – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016


Galeria - Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 Ciekawe albumy


Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 | Ciekawe albumy Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 | Ciekawe albumy Cz. III – 70 lat piłki w Pieszycach 1946-2016 | Ciekawe albumy