2
Super impreza
Kibic skomentował(a) 4 etap CCC Tour Grody Piastowskie – zamknięte drogi w Dzierżoniowie0 miesięcy 9 dni temu
Żenada
Anonim skomentował(a) Karne do poprawy0 miesięcy 18 dni temu
Jak zawsze super zdjęcia
Anonim skomentował(a) W meczu przyjaźni lepszy Piast1 godzin 33 minut 27 sekund temu
Zagiew też awansowała :) Lechia spada to może pieniądz się jakiś znajdzie.
:) skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 26 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 3 dni temu
Brawo TRÓJECZKA
Darek skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 25 kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 7 dni temu
Brawo pany
Anonim skomentował(a) Bielawianka Bielawa poza zasięgiem rywala1 miesięcy 14 dni temu
Skandal żeby nie można było spokojne nawet po przejściu dla pieszych przejść do miejsca zamieszkania !!!!!
niezadowolony skomentował(a) Zamknięte drogi – Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2019”1 miesięcy 15 dni temu
Się pytam grzecznie, jakich "bobrów"????
Kibic skomentował(a) Piłka ręczna – podsumowanie 24. kolejki II ligi mężczyzn gr. 11 miesięcy 16 dni temu
Na giełdzie rynku rolnego dobrze płacą za wiosenne nowalijki.Może panowie się nie wstrzelili w asortyment...
Motyka skomentował(a) Zlikwidowania plantacji marihuany1 miesięcy 21 dni temu
Całe szczęście dla właściciela karty że kwota na karcie nie zamknęła się w dokonaniu mniejszej ilości transakcji.Tuman,a wygranym jest właściciel.
Motyka skomentował(a) 15 transakcji w kilka godzin wykonał mężczyzna znalezioną kartą płatniczą1 miesięcy 21 dni temu


TWÓJ SERWIS REGIONALNY

Edukacja

Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa

Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu - 7-8.12.2018, Krzyżowa Edukacja News Warto przeczytać
„Pojednanie polsko-niemieckie. Bilans 30-lecia”
– międzynarodowe seminarium w Krzyżowej
7-8 grudnia 2018 r.

„Pojednanie polsko-niemieckie. Bilans 30-lecia” to międzynarodowe seminarium, które rozpoczęło się w Krzyżowej w piątek, 7 grudnia. Naukowcy rozmawiają o pojednaniu polsko-niemieckim z perspektywy blisko 30 lat. Nie tylko poddają analizie elementy całego procesu, ale także dyskutują nad zasadnością samego sformułowania „pojednanie” oraz na ile aktualna jest metafora mówiąca o „kiczu pojednania”.

Ważnym elementem seminarium jest refleksja nad swoistą „mapą drogową” – wykazem dobrych praktyk w procesie pojednania, który mógłby znaleźć zastosowanie w próbach rozwiązania obecnych konfliktów międzynarodowych i międzyludzkich w Europie i na świecie– podkreśla dr Tomasz Skonieczny z Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa”, koordynator wydarzenia.

Jest to zadanie tym ważniejsze, iż do Fundacji „Krzyżowa” – jako do rozpoznawalnego miejsca pojednania polsko-niemieckiego – wielokrotnie zwracają się organizacje z całego świata, z pytaniem o refleksje na temat możliwości przeniesienia doświadczeń polsko-niemieckich na inne kraje.

Wśród wykładowców seminarium znaleźli się pracownicy naukowi z polskich i niemieckich uczelni, a także organizacji europejskich zajmujących się tematyką pojednania i relacji polsko-niemieckich. Szczegóły znajdą Państwo w programie wydarzenia

(www.krzyzowa.org.pl).

Seminarium ma charakter otwarty, a wykłady są tłumaczone symultanicznie.
Wykłady odbywają się w Pałacu na terenie Fundacji w Krzyżowej.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.

***

Proces pojednania polsko-niemieckiego należał do najdonioślejszych procesów politycznych i społecznych w Europie XX wieku. Tak jak bez pojednania niemiecko-francuskiego nie byłoby Unii Europejskiej, tak bez pojednania polsko-niemieckiego nie byłoby Unii Europejskiej obejmującej swoim zasięgiem prawie cały kontynent. Przy czym proces pojednania polsko-niemieckiego cechował się własną specyfiką. Nastąpił po dramatycznych wydarzeniach historycznych oraz w nieporównywalnie mniej korzystnych warunkach politycznych niż proces pojednania niemiecko-francuskiego.
Proces pojednania polsko-niemieckiego był również demonstracją siły inicjatyw oddolnych, społeczeństwa obywatelskiego oraz wartości chrześcijańskich i humanistycznych. Pokazał, jak wielką moc sprawczą mogą mieć odwaga cywilna, odpowiedzialność za dobro wspólne, dialog, spotkanie, solidarność.

W listopadzie 1989 r. w Krzyżowej miała miejsce Msza Pojednania, z udziałem pierwszego niekomunistycznego premiera RP, Tadeusza Mazowieckiego, oraz kanclerza RFN, Helmutha Kohla, będąca kamieniem milowym na drodze do pojednania polsko-niemieckiego.


Galeria - Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa Edukacja


Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa | Edukacja Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa | Edukacja Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa | Edukacja Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa | Edukacja Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa | Edukacja Bilans 30-lecia. Naukowcy o polsko-niemieckim pojednaniu – 7-8.12.2018, Krzyżowa | Edukacja
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl