2
ło panie, ale lanie
Anonim skomentował(a) Lechia zebrała baty w Bielsku … [1 video + 43 foto]16 godzin 11 minut 8 sekund temu
Brawo drużyna
Anonim skomentował(a) Przebudzenie Bielawianki Bielawa0 miesięcy 3 dni temu
Bardzo dobre sędziowanie na turnieju, pozdrawiam
Xyz skomentował(a) IV Memoriał Oskara Plinty – podsumowanie0 miesięcy 15 dni temu
I znowu w plecy
Marek skomentował(a) Sobota: mecz Bielawianka – Polonia Świdnica0 miesięcy 16 dni temu
Chciałbym aby Lechia spadła, IV liga z Lechią, Górnikiem Wałbrzych czy Polonią Świdnica zapowiada się ciekawie. ps. kibice Lechii bez spiny to nie jest atak
Bielawianka skomentował(a) Porażka Lechii Dzierżoniów 0:10 miesięcy 19 dni temu
Oho, zaczęliśmy się podpisywać. Skąd my to znamy?:)
Widzę skomentował(a) Sukces Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego!0 miesięcy 20 dni temu
Będzie sieka na wyborach. Stawiam na drugą turę Rak kontra Łyżwa
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kandydat jednocześnie popierany przez PIS i OBS? To niezgodne z naturą. To tak jakby kogoś popieralo i PiS i PO jednocześnie. Więc coś z tym PIS w Bielawie jest nie tak. To PIS tylko z nazwy. Taka wydmuszka.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Jestem za!
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 27 dni temu
Kurcze, może być ciekawie.
Anonim skomentował(a) Marcin Rak kandydatem na stanowisko Burmistrza Miasta Bielawy0 miesięcy 28 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Bądź ambasadorem zmiany !

Bądź ambasadorem zmiany ! Bielawa Edukacja Powiat Dzierżoniowski  CRRiMP Bielawa

Uczniowie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych brali udział w różnych działaniach projektu realizowanego przez Zespól Ośrodków Wsparcia w Bielawie” Nie jestem inny, nie jestem gorszy”. Głównym celem projektu było ukształtowanie postaw otwartości i akceptacji dla inności, szanowania praw człowieka i uznania, że wszyscy rodzimy się wolni i równi oraz, że nie możemy dyskryminować innych z żadnego powodu.

23 września 2017 r. w happeningu – „ Nie jestem inny, nie jestem gorszy” z takimi hasłami nasi uczniowie, otwierali pochód maszerując ulicami Bielawy do  parku, gdzie odbywał się  X Festyn Rodzinny – Bielawa Twój Dom. Ten happening był lekcją tolerancji dla osób z zaburzeniami psychicznymi, którym szczególnie potrzebna jest wyrozumiałość, wrażliwość i nasza otwartość na ich problemy. Wspólne wyjście było lekcją tolerancji, próbą wyrobienia wrażliwości w naszych uczniach i szacunku dla osób wymagających naszego wsparcia.

W ramach projektu nasze uczennice : Natalia Siuty, Roksana Bobrowska, Wiktoria Zakrzewska, Dominika Kasprzak pod opieką Barbary Buczek- właścicielki zakładu fryzjerskiego w Bielawie oraz dyrektor Biura Cechu Katarzyny Wierzbickiej odwiedzały kilkakrotnie pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Nestor” w Bielawie, wykonując na ich rzecz zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne.

Kolejne działanie ,w którym wzięliśmy udział – to Turniej Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Do udziału w turnieju,  który odbył się 9 listopada w obiekcie Ośrodków Wsparcia, przygotowani zostali następujący uczniowie klasy II – Natalia Siuty, Marcin Czerkawski, Andrzej Jasiński oraz  Maciej Orawiec. Walka o uzyskanie dobrego wyniku była zacięta, rozgrywała się między dobrze przygotowanymi pięcioma drużynami, reprezentantami bielawskich szkół oraz drużyny złożonej z podopiecznych Ośrodka Wsparcia, drużyny doskonale przygotowanej merytorycznie. W rezultacie uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.

Wzięliśmy również udział w konkursie plastycznym ”Akceptuj mnie, mimo że jestem inny”. Uczniowie przygotowali 6 prac konkursowych, z których 2 zostały nagrodzone. I miejsce zajęła praca ucznia klasy I –Mateusza Filaka, III miejsce przypadło uczniowi klasy III- Łukaszowi Hendzlowi. Wręczenie nagród odbyło się w czasie konferencji podsumowującej projekt- 7 grudnia 2017 r., w czasie której wykład wygłosił dr Tomasz Bilicki na temat ” Tolerancja dla inności” Treścią wykłady było wyjaśnienie pojęć takich jak: tolerancja, dyskryminacja, mowa nienawiści, podane zostały przykłady narracji dyskryminacyjnej oraz mowy nienawiści i pojęć pokrewnych. Podsumowaniem wykładu były propozycje zmian w swoim zachowaniu, które można wprowadzić natychmiast takich jak: nie używać mowy nienawiści, stosować narracje przeciwne i alternatywne, wzmacniać swoją samoocenę i tożsamość, animować działania pomocowe, być ambasadorem zmiany itp. Bardzo interesujący, przystępny i sugestywny sposób prowadzenia wykładu oraz aktywny kontakt z zebraną licznie publicznością ,przekonał uczestników, że każdy bez większego wysiłku może zmienić swoje zachowanie. Korzyści z udziału uczniów w tym projekcie uznajemy za bardzo ważne i pożyteczne, wzbogacające proces wychowawczy o najważniejsze w kontaktach rówieśniczych zasady postępowania zgodnego z duchem tolerancji i otwartości na innych.


Galeria - Bądź ambasadorem zmiany ! Bielawa


Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl