2
Widocznie nie albo doszli do wniosku, że po co ładować kasę w tzw. gwiazdy :)
Anonim skomentował(a) Zapraszamy na Dni Pieszyc 20180 miesięcy 5 dni temu
Pierwsza połowa przespana
Anonim skomentował(a) Remis Bielawianki Bielawa w ostatnim meczu domowym tego sezonu0 miesięcy 18 dni temu
Wiadomo co z tym bramkarzem, co go karetka zabrała?
Krystianos skomentował(a) Mimo awansu Pogoń nie odpuszcza!0 miesięcy 19 dni temu
Czy tego niby "Miasta " nie stać na chociaż jeden normalny zespół..
Lalala skomentował(a) Zapraszamy na Dni Pieszyc 20180 miesięcy 26 dni temu
Ale to było rok temu.
Simi skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 29 dni temu
a czy to za pieniądze?
mkacz skomentował(a) Stwórz logo z okazji 100-lecia niepodległości Polski0 miesięcy 30 dni temu
Brawo
Anonim skomentował(a) Kolejna wygrana Bielawianki Bielawa1 miesięcy 2 dni temu
Kiedy będzie dostępna lista zakwalifikowanych zespołów
wieslawg40@gmail.com skomentował(a) XVII Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych1 miesięcy 7 dni temu
Kiedy będzie lekcja tolerancji , empatii i szacunku dla ludzi innych wyznań, koloru skóry i narodowosci???
Otto skomentował(a) Lekcja historii, patriotyzmu i tradycji1 miesięcy 8 dni temu
Serio aż takie buractwo?
Anonim skomentował(a) Sobota: Zapraszamy na mecz II ligi kobiet1 miesięcy 10 dni temu


REKLAMA

Bielawa

Bądź ambasadorem zmiany !

Turniej

Uczniowie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych brali udział w różnych działaniach projektu realizowanego przez Zespól Ośrodków Wsparcia w Bielawie” Nie jestem inny, nie jestem gorszy”. Głównym celem projektu było ukształtowanie postaw otwartości i akceptacji dla inności, szanowania praw człowieka i uznania, że wszyscy rodzimy się wolni i równi oraz, że nie możemy dyskryminować innych z żadnego powodu.

23 września 2017 r. w happeningu – „ Nie jestem inny, nie jestem gorszy” z takimi hasłami nasi uczniowie, otwierali pochód maszerując ulicami Bielawy do  parku, gdzie odbywał się  X Festyn Rodzinny – Bielawa Twój Dom. Ten happening był lekcją tolerancji dla osób z zaburzeniami psychicznymi, którym szczególnie potrzebna jest wyrozumiałość, wrażliwość i nasza otwartość na ich problemy. Wspólne wyjście było lekcją tolerancji, próbą wyrobienia wrażliwości w naszych uczniach i szacunku dla osób wymagających naszego wsparcia.

W ramach projektu nasze uczennice : Natalia Siuty, Roksana Bobrowska, Wiktoria Zakrzewska, Dominika Kasprzak pod opieką Barbary Buczek- właścicielki zakładu fryzjerskiego w Bielawie oraz dyrektor Biura Cechu Katarzyny Wierzbickiej odwiedzały kilkakrotnie pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Nestor” w Bielawie, wykonując na ich rzecz zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne.

Kolejne działanie ,w którym wzięliśmy udział – to Turniej Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Do udziału w turnieju,  który odbył się 9 listopada w obiekcie Ośrodków Wsparcia, przygotowani zostali następujący uczniowie klasy II – Natalia Siuty, Marcin Czerkawski, Andrzej Jasiński oraz  Maciej Orawiec. Walka o uzyskanie dobrego wyniku była zacięta, rozgrywała się między dobrze przygotowanymi pięcioma drużynami, reprezentantami bielawskich szkół oraz drużyny złożonej z podopiecznych Ośrodka Wsparcia, drużyny doskonale przygotowanej merytorycznie. W rezultacie uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.

Wzięliśmy również udział w konkursie plastycznym ”Akceptuj mnie, mimo że jestem inny”. Uczniowie przygotowali 6 prac konkursowych, z których 2 zostały nagrodzone. I miejsce zajęła praca ucznia klasy I –Mateusza Filaka, III miejsce przypadło uczniowi klasy III- Łukaszowi Hendzlowi. Wręczenie nagród odbyło się w czasie konferencji podsumowującej projekt- 7 grudnia 2017 r., w czasie której wykład wygłosił dr Tomasz Bilicki na temat ” Tolerancja dla inności” Treścią wykłady było wyjaśnienie pojęć takich jak: tolerancja, dyskryminacja, mowa nienawiści, podane zostały przykłady narracji dyskryminacyjnej oraz mowy nienawiści i pojęć pokrewnych. Podsumowaniem wykładu były propozycje zmian w swoim zachowaniu, które można wprowadzić natychmiast takich jak: nie używać mowy nienawiści, stosować narracje przeciwne i alternatywne, wzmacniać swoją samoocenę i tożsamość, animować działania pomocowe, być ambasadorem zmiany itp. Bardzo interesujący, przystępny i sugestywny sposób prowadzenia wykładu oraz aktywny kontakt z zebraną licznie publicznością ,przekonał uczestników, że każdy bez większego wysiłku może zmienić swoje zachowanie. Korzyści z udziału uczniów w tym projekcie uznajemy za bardzo ważne i pożyteczne, wzbogacające proces wychowawczy o najważniejsze w kontaktach rówieśniczych zasady postępowania zgodnego z duchem tolerancji i otwartości na innych.


Galeria - Bądź ambasadorem zmiany ! Bielawa


Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa Bądź ambasadorem zmiany ! | Bielawa
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl