Więcej informacji

Aktywnie świętowali Narodowy Dzień Sportu!

Regularnie maleje aktywność fizyczna wśród dzieci. Z badań Instytutu Matki i Dziecka wynika, że w Polsce dzieci są jednymi z najgrubszych w Europie. 31,2 % ośmiolatków ma nadmierną masę ciała, a z otyłością zmaga się 12,7 % z nich. Przewiduje się, że z powodu otyłości i bezruchu pokolenie obecnych 10-latków będzie żyło krócej w porównaniu do ich rodziców.

Te niechlubne badania na pewno nie odnoszą się do dzieci z UKS Siódemka Bielawa, bo przecież one uwielbiają sport i dlatego chętnie uczestniczyły w Narodowym Dniu Sportu, który wspólnie świętowaliśmy w sobotę 15 września. Był wielobój sprawnościowy w którym dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność, szybkość, celność i koordynację. Gdy na jednym boisku dzieci rywalizowały na czas, inne rozgrywały mecz piłki nożnej. To była aktywnie spędzona sobota, która dostarczyła nam dodatkowych endorfin! Na koniec słodki poczęstunek, który nam nie zaszkodzi.

Dziękujemy Panu Markowi Jończemu za dobrą zabawę i organizację oraz współorganizatorom tj. Fundacja Orły Sportu, Fundacja „Zwalcz nudę”. Czekamy na kolejne edycje!

Michał Gendera
UKS Siódemka Bielawa

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Redakcja oraz portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych na portalu infoddz.pl